Budynek biurowy Lublin

Budynek biurowy położony w dzielnicy Tatary w Lublinie. 

Wartość nieruchomości: 2.436.500 zł

Wnioskowana pożyczka hipoteczna: 1.500.000 zł

Informacja o pożyczkobiorcy: Pożyczkobiorca zajmuje się generalnym wykonawstwem w branży budowlanej. Pożyczkobiorca potrzebuje finansowania na spłatę zobowiązań widniejących w KW w celu przygotowania nieruchomości do sprzedaży. Pozostałe środki z pożyczki mają zapewnić finansowanie dotychczasowych kontraktów oraz rozpoczęcie dwóch nowych.

Nieruchomość pod zabezpieczenie: piętrowy budynek oddany do użytku w 2013 r. o funkcji biurowej oraz działka niezabudowana. Budynek biurowy jest w bardzo dobrym stanie z wysokim standardem wykończenia. Przez rzeczoznawcę majątkowego oraz pośredników nieruchomości został oceniony jako „obiekt o wysokim standardzie”.

Położenie nieruchomości: Dzielnica Tatary dzięki bardzo dobrzej rozwiniętej infrastrukturze technicznej, drogowej i kolejowej stanowi ważne centrum dla branż budowlanej, przemysłowej, drogowej i sanitarnej oraz znajdują się tu liczne placówki oświatowe, obiekty użyteczności publicznej, oddziały banków, punkty usługowo-handlowe.

Potencjał nieruchomości: 

  • Można spodziewać się nieznacznego wzrostu wartości nieruchomości w związku z wciąż rosnącym popytem w tej lokalizacji.
  • Dodatkową, niewątpliwą wartością dodatkową jest pozwolenie na budowę (z dnia 9.02.2016 r.) jednokondygnacyjnego budynku o powierzchni użytkowej 277,1 m2, które to prawo nie zostało uwzględnione w wycenie nieruchomości.
  • Niewątpliwą zaletą jest odnotowane w ostatnim czasie wzmożone zainteresowanie zakupem nieruchomości komercyjnych przedstawicieli biznesu z Ukrainy szukających siedzib dla ukraińskich firm działających na polskim rynku.

 

Rekomendacja:

  • POZYTYWNA
  • Przedmiotowy projekt inwestycyjny określamy jako stabilny i nieobciążony ryzykiem. Firma wnioskująca o finansowanie jest stabilną firmą z branży budowalnej, która boryka się z przejściowymi trudnościami w płynności finansowej.
  • Źródłem spłaty kapitału pożyczki ma być sprzedaż nieruchomości będącej zabezpieczaniem pożyczki. Nieruchomość ta została bardzo pozytywnie oceniona przez dwóch niezależnych pośredników nieruchomości działających na rynku lokalnym.